Elektropolerowanie stali nierdzewnych 

Czym jest elektropolerowanie ?


w wielkim skrócie :

Elektropolerowanie polega na traktowaniu stali nierdzewnych prądem w odpowiednio spreparowanym roztworze . W czasie procesu (elektrolizy) następuje zdjęcie wartswy wierzchniej z obrabianego przedmiotu . Warstwa ta to tlenki metali wytworzone w atmosferze i w naturalny sposób zabezpieczające metal przed dalszą degradacją. 

naszym zadaniem jest zdjęcie tej warstwy i zarazem wygładzenie powierzchni .

Jako że stal nierdzewna w swojej naturze jest połyskliwa my poddając ją procesowi elektropolerowania uwidaczniamy jej naturalne właściwości .

gładkość  powierzchni po procesie  zależna jest od stanu przed polerowaniem. Z powierzchni możemy zdjąć zaledwie kilkanaście mikronów , bez ingerencji w strukturę materiału , a więc jeśli powierzchnia będzie bardzo porysowana , zniszczona - oczywiście wypolerujemy ją ale... pozostaą rysy i bruzdy tyle tylko że będa się swiecić .

Usługę elektropolerowania w naszej firmie świadczymy jako uzupełnienie wachlarza usług . Można u nas zamówić produkt który mamy wyciąć, wygiąć pospawać i dodatkowo wypolerować .

Zainteresowanych samym elektropolerowaniem odsyłamy do firmy METPOL działającej w ramach naszej grupy, która to zajmuje się tylko obróbką powierzchni .

zapraszamy do działu promocje jeśli Państwo pragną zamówić kompleksową usługę na wykonanie swojego produktu